Tesla, Volvo ve Hyundai gibi diğer otomobil üreticilerinde gördüğümüz gibi abonelik planlarının olduğunu açıkladı. Şirket, özelliklerini daha erişilebilir hale getirmek istiyor. Bu nedenle “Tam Otomatik Sürüş Yeteneği” paketi için “Kullandıkça Öde” aboneliği üzerinde çalışmaya başladı.

İlginç bir şekilde, tüm yeni Tesla otomobilleri, alıcı kullanımı için ödeme yapmasa bile otopilot ve Full Self-Driving (FSD) gibi belirli donanımlarla donatılmış. Başka bir deyişle, Tesla’nın araçlarında, bir alıcı kullanmak için ödeme yapmasa bile araçlarında Tam Otomatik Sürüş özelliğine sahip donanım bulunuyor.

Araçlara eklenebilen otonom özelliği aracın trafiğe ayak uydurmasını ve yayalardan kaçınmak gibi şeritte kalma işlevlerini yerine getirmesini sağlıyor. FDS ise otonom park etme ve aracı bir otoparkta çağırma gibi özellikleri yapıyor. Benzer şekilde, bazı Tesla araçlarına, seçtiğiniz yapılandırmaya bağlı olarak belirli bir aralıkta yazılımla sınırlı bir pil takımı eklenebiliyor. Daha sonra, araç sahibinin belirli özellikleri etkinleştirmek için şirkete ödeme yapması yeterli oluyor.

Sahipler, tek seferde ödeme yapmak yerine bir abonelik seçerse zamanla daha fazla ödeyecek olsa da, uygulama oldukça kullanışlı. CEO Elon Musk, bunun gelecekte gerçekleşeceğini, ancak ilk zamanlardaki kadar ekonomik olmayacağını söyledi.

YORUM YOK

CEVAP VER