Tinder 2020 Yılı Raporunu Açıkladı: Pandemi Bu Yıla Damgasını Vurdu

Tinder 2020 Yılı Raporunu Açıkladı: Pandemi Bu Yıla Damgasını Vurdu

Popüler arkadaş bulma uygulaması Tinder, 2020 yılı kullanım detaylarını paylaştı. Tinder tarafından yapılan paylaşımda, 2020 yılına koronavirüs pandemisinin damga vurmasına dikkat çekildi ve kullanıcıların arkadaş bulmasının, bu durumdan etkilenmediği aktarıldı.

Tinder, “Year in Swipe 2020” verilerini paylaştı ve 2020 yılında, arkadaşlık uygulamasında kullanıcılarla ilgili birtakım detayları aktardı. Tinder, düzenlediği basın toplantısında 2020 yılına damgasını vuran koronavirüs süreci ile ilgili önemli detaylara ulaştığını belirtti.

Kullanıcı aktifliği arttı

Year in Swipe 2020 raporunda, kullanıcıların koronavirüs ile hayatımıza giren sosyal mesafe kavramını çoktan benimsediği ifade edildi. Buna ek olarak insanların, bu süreçte arkadaş bulma arzusundan da vazgeçmediği ifade edildi. Tinder, salgının artış gösterdiği Şubat ayına kadar olan süreçte, uygulamanın aktifliğinin şu ana göre daha düşük olduğunu paylaştı.

Raporda ayrıca kültürel ve sosyal olayların Tinder’a etkisi de ifade edildi. Tatiller kadar politik mesajların da öne çıktığını vurgulayan şirket, ABD seçimlerini etkisiyle, 2020’de “oy” kelimesiyle birçok paylaşımın yapıldığını ifade etti.

Tinder’da hangi emojiler paylaşıldı?

Şirket, uygulamada 2020 yılında en çok paylaşılan emojileri de paylaştı. Emojilere bakıldığında, pandemi sürecinin kullanıcıları nasıl etkilediği açık bir şekilde görülüyor.

![](images/tinder-da-en-cok-kullanilan-emojiler.png)

Tinder buna ek olarak, kullanıcıların biyografilerinde “karantina” kelimesini çok fazla kullandığını da belirtti.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus