Geçen yıl Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve Toyota’nın yakıt açısından en verimli ve en güçlü araçlarından biri olan Toyota Rav4 Prime bu yaz 39.220$ karşılığında satışa sunulacak.

Aracın ayarlanmış 2.5 litrelik, dört silindirli benzinli motoru var. Motor elektrikli motorlarla birleştirildiğinde 302 beygir gücü sağlayacak ve öngörülen 5.8 saniyede saatte 0 ila 60 mil arasında seyahat edebilecek.

RAV4 Prime iki versiyon halinde SE ve XSE olarak gelecek. SE modeli 38.100$ olacak olan otomobilin XSE modeli 41.425$ olacak.

Toyota, tüm RAV4 modellerini yaya algılama özellikli bir çarpışma öncesi sistemi, tam hız menzilli dinamik radar seyir kontrolü, direksiyon destekli şerit kalkış uyarısı, otomatik uzun farlar, şerit izleme yardımı ve yol işareti içeren standart aktif güvenlik sistemleriyle donatıyor.

RAV4’lerin ucuz modeli olan SE, standart olarak 18 inç boyalı ve işlenmiş alaşım jantlar, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli bir bagaj kapağı, 3 kilovat dahili şarj cihazı ve 8 inç dokunmatik ekran ile birlikte Amazon Alexa entegrasyonu ve Android Auto ve Apple CarPlay uyumluluğu gibi standart özelliklerle geliyor. Ayrıca otomobil arka çapraz trafik uyarısına sahip kör nokta monitörü gibi bazı gelişmiş sürücü yardım özelliklerine de sahip olacak.

Bunların yanında aracın ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı arka koltuklar ve buz çözücü fonksiyonlu yağmur algılayıcı ön cam silecekleri gibi ekstralar isteyenler için 1.665$‘lık ek bir moonroof paketi var.

Daha pahalı model olan XSE ise daha lüks dokunuşlarla 19 inç iki tonlu alaşım jantlara, moonroof’a ve Qi kablosuz telefon şarj cihazı dahil olmak üzere iki tonlu bir dış boya şemasına sahip olacak. Aynı zamanda araç Toyota’nın Audio Plus sistemine sahip 9 inç dokunmatik ekranla donatılacak.

Aracın baş üstü ekranı, panoramik ay tavanı, dijital dikiz aynası, surround görüş kameraları ve dört kapılı anahtarsız girişin yanında dinamik navigasyon ile multimedya sistemi ve JBL hoparlör sistemi gibi hava, ses ve premium özelliklerini içeren yükseltmeleri 5.760$‘a mal oluyor.

Aracın bu yaz bayiliklerde görünmesi bekleniyor.

YORUM YOK

CEVAP VER