Türk Oyun Şirketi Bigger Games, 6,6 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Türk Oyun Şirketi Bigger Games, 6,6 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Türkiye’de oyun sektörü, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu yıl çinde Peak Games’in Zynga tarafından 1,8 milyar dolara satılmasının ardından geçen yıl kurulan Bigger Games, ABD merkezli bir yatırım kuruluşundan 6,6 milyon dolar yatırım aldı.

ABD’li oyun devi Zynga tarafından satın alınan Peak Games’in, Toy Blast oyunu için çalışan ekipte yer alan Hakan Ulvan, Yağız İpek ve Erkan Gürel tarafından kurulan Bigger Games adlı oyun girişimi, kısa süre içinde 75 milyon indirme rakamına ulaşmayı başardı.

![](images/9f27441c53ae9a323fa2ec7d57a539bf4299030e.jpeg)

Basit oyunlar geliştiren, bulmaca formatlı oyunlar sunan Bigger Games’in bu başarısı ABD merkezli Index Ventures’ın dikkatini çekti ve yatırım turunda 6,6 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Index Ventures daha önce Discord ve Roblox gibi girişimlere yatırım yaptı

Index Ventures tarafından yapılan bu yatırım önemli bir başarı olarak gösteriliyor. Nitekim yatırım şirketi daha önce Supercell, King, Roblox ve Discord’a da destek vermişti.

Bigger Games’in ön plana çıkan oyunları arasında Hoop Stack, Hollo Ball ve Color Rope yer alıyor. Şirketin sunduğu bu üç oyun, kullanıcılara basit kontrol mekanizmaları ile eğlenceli bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Bigger Games kurucusu Hakan Ulvan, konuyla ilgili Vanturebeats’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Sıradan bulmayaca oyunları pazarında büyük fırsatlar olduğunu düşünüyoruz. Başladığımızda basit oyunlar ile hızlı kazanç elde etmek istedik. Oyunlar başarılı oldu, pazar hızlı girmek için pazarlama ekibimizi de hızlı kurmak istedik.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus