Turkcell’den İnternet Kullanımı Açıklaması

Turkcell’den İnternet Kullanımı Açıklaması

Turkcell Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, Türkiye’de evlerinde kendilerini dış dünya ile izole eden insanların ne kadar internet kullandıkları hakkında kısmen açıklama geldi.

Bir süredir COVID-19 corona virüsü salgını dolayısı ile kendisini eve kapatan milyonlarca Türk vatandaşı, bu dönemde evde internet kullanımına yüklendi.

![](images/turkcell.png)

Turkcell’den yapılan açıklamada GSM devine ait olan TV+ servisine %10 daha fazla talep gelirken, diğer yandan SuperBox isimli altyapı ihtiyacı olmadan internet kullanımına izin veren çözümlerine %100 oranında artışla 1 hafta içerisinde talep patlaması yaşandığı açıklandı.

Özata şunları kaydetti:

“Fiberi tercih eden müşterilerin sayısında normal döneme göre haftalık yüzde 50 artış yaşadı. lk hafta internet kullanım alışkanlıklarına baktığımızda ise genel itibarıyla yüzde 40 artış gözlemlerken bazı saatlerde yüzde 80-90 artışlara rastladık. Fiberimizin olmadığı yerlere ışık hızında interneti götürdüğümüz Superbox çözümümüze ise bir haftada gelen talep yüzde 100 arttı. Ayrıca mobil uygulamasının yanı sıra fiber altyapımız üzerinden hizmet verdiğimiz TV+’ta da EBA TV’ye yer vererek tüm kanallarımızı herkese açık hale getirdik. Bu sayede bir haftada TV+ izleme süresi yüzde 10 arttı.”

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus