Twitch ‘Valorant’ Sorunu Yaşıyor

Twitch ‘Valorant’ Sorunu Yaşıyor

Milyonlarca kişinin yayınlarını izlediği Riot Games’in yeni oyunu “Valorant” 7 Nisan’da kapalı beta olarak oyuncularla buluştu. Valorant yayınları Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite, Grand Theft Auto V, Just Chatting kanalı ve Valorant’ın kardeş oyunu League of Legends gibi yayınları görüntüleyen sayısının iki katına ulaştı.

İlk gününde, Valorant flamalar Twitch’te 1.7 milyon eş zamanlı izleyiciye ulaştı. Yayın 1.69 milyon izleyicinin katıldığı Fortnite Dünya Kupası’nı geçti ve neredeyse, 1.74 milyon izleyiciye ulaşmış olan 2019 League of Legends Dünya Şampiyonası’nı geçecekti.

Oyun, bir günde 34 milyon saat izlenme süresiyle ile Twitch rekoru kırdı.

![](images/valorant-beta-1600x900.jpg)

Riot ve Twitch, hayranlara “damlalar” yoluyla beta sürümüne erişim hakkı kazandırmak için ortaklık kurdu.

Riot‘un yaptığı açıklamada 100.000 adet kapalı beta anahtarını Twitch üzerinden dağıtacağını duyurdu. Twitch‘ten oyunun yayınlarını izleyenler kapalı beta için anahtar kazanma şansına sahip oluyor. Valorant beta anahtarını kazanma şansını artırmak için aynı hesabı birden fazla sekmede açmak işe yaramadığından Twitch kullanıcıları birden fazla hesap açmaya başladı.

![](images/VALORANT-1600x900.jpg)

Platform, anahtar kazanmak için sahte hesaplar tarafından tahrip edildi. Yayıncılar, oyunun beta sürümünden bu yana daha az samimi hale geldi. Bazıları, akışlarını gün boyu devam ettirmeye ve sadece ev işleri yaparken ya da uyurken eski maçların kliplerini yayınlamaya başladılar. Bu nedenle reklam geliri almaya başladılar.

Bunun üzerine pek çok yayıncı, yeni beta’nın yarattığı ortamda hoşnutsuzluğunu samimi bir şekilde ifade etti.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus