Twitter CEO’su 1 Milyar Dolar Bağışta Bulundu

Twitter CEO’su 1 Milyar Dolar Bağışta Bulundu

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda mal varlığının %28‘i olan 1 milyar doları koronavirüs ile mücadele için bağışlayacağını duyurdu.

Dorsey, “Hayat çok kısa, insanlara şimdi yardım etmek için yapabileceğimiz her şeyi hadi bugün yapalım” dedi. Yaptığı paylaşımda bağışını Square uygulaması üzerinden aktaracağını söyleyen Dorsey, pandemi geçtikten sonra, yardımlarının kız çocuklarının sağlığı ve eğitiminin yanı sıra evrensel temel gelir araştırmaları için süreceğini de belirtti.

Ayrıca Dorsey para akışını kendisinin kotrol edeceğini söyleyerek kullanıcılarında paranın nereye gittiğini takip edebileceği bir Google E-Tablolar bağlantısını paylaştı.

> I’m moving $1B of my Square equity (~28% of my wealth) to [\#startsmall](https://twitter.com/hashtag/startsmall?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) LLC to fund global COVID-19 relief. After we disarm this pandemic, the focus will shift to girl’s health and education, and UBI. It will operate transparently, all flows tracked here: <https://t.co/hVkUczDQmz> > > — jack (@jack) [April 7, 2020](https://twitter.com/jack/status/1247616214769086465?ref_src=twsrc%5Etfw)

COVID-19 yardım çalışmalarına teknoloji şirketleri katkıda bulunduğunu açıkladı. Çin’in salgınla mücadelesine yaptığı bağışları iki katına çıkardığı bildirilen Apple ve fon ve tıbbi malzeme sağlayan Samsung, karantinaya alınan hastalara ücretsiz telefon alma imkanı sunacaklarını açıkladılar. Bunun yanı sıra Bill & Melinda Gates Vakfı, koronavirüs tedavisine 100 milyon dolar bağışladığını ve Chan Zuckerberg Girişimi, COVID-19 ile savaşmak için 25 milyon dolar vereceğini söyledi. Buna ek olarak, Amazon CEO’su Jeff Bezos ABD’deki gıda bankalarına 100 milyon dolar bağışta bulundu.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus