Dünyanın en büyük online müzik platformu Spotify’da daha önce “hikayeler” özelliğinin kullanılacağı gündeme gelmişti. Popüler müzik platformunun, kendi oluşturduğu bazı çalma listelerinde hikayeler özelliğini test ettiği görüldü.

Hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat ile hayatımıza girse de, Instagram’ın da bu özelliği sunması ile birlikte sosyal medyanın en çok tercih edilen içerik türlerinden biri oldu. Hikayeler özelliği Snapchat ve Instagram ile sınırlı kalmazken, Twitter ve hatta LinkedIn bile bu trende dahil oldu.

Popüler müzik platformu Spotify’ın da hikayeler özelliğini kullandığı görüldü. Bir kullanıcının keşfettiği bu hikayeler, Android ve iOS mobil uygulamasında “Christmas Hits” adlı çalma listesine görülüyor. 

İşte Spotify’ın hikayeler özelliği:

İlgili çalma listesinde Jennifer Lopez ve Pentatonix gibi ünlü isimler yer alıyor.

Spotify’da hikayeler, sadece Christmas listesi ile de sınırlı değil. Farklı çalma listelerinde de hikayeler kullanıldığı görüldü. Ancak Spotify, bunun şu anda test olduğunu aktardı ve özelliğin yerleşik olarak sunulmadığını ifade etti. 

Bir şirket sözcüsü, yaptığı açıklamada hikayeler özelliğinin, “kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gerçekleştirilen rutin bir test” olduğunu belirtti.

YORUM YOK

CEVAP VER