Twitter’da Alıntı Yapmadan, Normal Retweet Nasıl Gönderilir?

Twitter’da Alıntı Yapmadan, Normal Retweet Nasıl Gönderilir?

Twitter, geçtiğimiz günlerde retweet sisteminde geçici bir değişikliğe gitti. Twitter’da bir tweeti retweetlemeye çalıştığınızda, varsayılan olarak tweetle birlikte kendi düşüncelerinizi paylaşmanızı isteyen “alıntı tweet” penceresini göreceksiniz. Bunu yapmadan, normal bir retweetin nasıl gönderileceğini anlattık.

Retweet ile alıntı tweet arasındaki fark nedir?

Normal bir retweet yaptığınızda, orijinal tweeti doğrudan paylaşmış olursunuz. Diğer hesabın tweeti, takipçilerinizin zaman akışında doğrudan orijinal tweet ile görünür. Beğeni, yorum ve diğer bilgiler dahil, tüm etkileşim doğrudan orijinal tweet ile ilişkilendirilerek sunulur.

Bir alıntı tweet paylaştığınzda, takipçileriniz gömülü orijinal tweetin yanı sıra, yazdığınız yorumu da görür. Twet üzerindeki beğeni, yorum ve retweet gibi etkileşimler, orijinal tweet ile değil, sizin tweetiniz ile ilişkilendirilir.

Twitter’da alıntı yapmadan retweet nasıl yapılır?

Neyse ki, alıntı yapmadan retweet yapmak hala oldukça basit bir işlem.

  • Bunu yapmak için, Twitter web sitesi ya da uygulamasındaki normal retweet butonuna tıklamanız ya da dokunmanız yeterli.
  • Twitter size alıntı tweet penceresini gösterecek ve yorum eklemenizi isteyecektir. Buraya hiçbir şey yazmayın ve “retweet” butonuna basın.
![](images/twitter-alinti-yapmadan-retweet.png)
  • Metin kutusuna hiçbir şey yazmamanız durumunda, alıntılı retweet yerine, normal retweet gönderilecektir.

Bu yeni özellik, dünya genelinde Ekim ayının ortasında uygulandı. Twitter, ABD seçimlerinin ardından bu özelliğin devam edip etmeyeceğine ilişkin karar verecek.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus