Twitter’ın Hikayeler Özelliği Fleets Türkiye’de de Kullanıma Sunuldu

Twitter’ın Hikayeler Özelliği Fleets Türkiye’de de Kullanıma Sunuldu

Snapchat ile hayatımıza giren Instagram’a gelmesi ile sosyal medyanın en popüler içerik konseptlerinden biri olan Hikayeler, artık Twitter’da. Yakın zamanda, bir süredir test edilen Fleets adlı hikaye tarzında gönderilerin tüm dünyada yayına gireceğini duyuran Twitter, özelliği Türkiye’de de kullanıma sundu.

Son kale düştü

Sosyal medyanın popüler içerik türü olan Fleets, artık neredeyse tüm sosyal ağlarda, hatta mesajlaşma uygulamalarında bile var. WhatsApp, Facebook, Instagram grubu hikayelerle karşılaştığımız uygulamalardan bazıları. Twitter’ın Fleets adlı hikaye özelliğini getireceğini açıklaması, bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekmişti, zira Twitter daha minimalist ve bilgi odaklı bir platform olarak konumlanmıştı.

Twitter’ın bu özelliği, diğer hikayelerde olduğu gibi 24 saat içinde kendiliğinden kaybolan gönderilerden oluşuyor. Sosyal ağ, insanların tweet atmak istemediği ancak paylaşmak istediği içerikler için bu özelliği sunduğunu öne sürdü.

Twitter hikayeler Türkiye’de: Nasıl görünüyor?

![](images/twitter-hikayeler-ozelligi.jpeg)

Bugün itibariyle Twitter kullanıcıları, Hikayeler özelliği olan Fleets’i kullanabilmeye başladı. Özellik, meraklı kullanıcılar tarafından test edilirken, Twitter’da bu işlevin ne kadar başarılı olup olmayacağını zamanla göreceğiz.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus