Volkswagen elektrikli araçlarını satma şeklini değiştiriyor. Şirketin bayilikleri artık EV’lerin (Electric Concept Vehicle) ID ailesi için birincil satış noktası olmayacak. Bunun yerine şirket yaptığı basın açıklamasında Almanya‘daki bayilerinde özel müşterilere ve küçük ticari işletmelere otomobil satarken satışı kolaylaştıran bir “temsilci” rolünü üstlenerek ajans modeline yönelecek.

Volkswagen resmi açıklamada “Ajans modeli, çevrimiçi iş ve showroom tabanlı işlerin entegrasyonu için sözleşme temelini oluşturur.” dedi.

Bu yeni süreçte Almanya’da bir VW EV alışverişinde müşteriler ister çevrimiçi ister çevrimdışı olarak doğrudan Volkswagen‘e sipariş verirken tercih ettikleri herhangi bir bayiyi seçebilecekler. Bu noktada, satıcı bir acentenin rolünü üstlenecek. Otomobil satıcısının aracı satmaktan test sürüşlerini organize etmeye, işlem işleme ve aracın tatmin edici bir şekilde teslim edildiğinden emin olmaya kadar pek çok görevi olacak.

VW’nin tüm dünyadaki perakende ortakları tarafından benimsenen yeni sistem Volkwagen ID.3 önümüzdeki ay Avrupa‘da ilk kez piyasaya sürülecek. EV’ler otomotiv endüstrisinin yeniden şekillendirilmesinin başka bir yolunu temsil ediyor. Gelecek olan bu sistem alıcıların işlerini oldukça kolaylaştıracak.

YORUM YOK

CEVAP VER