Volvo, Türkiye’de ve dünyada araç güvenliği konusunda sunduğu yaklaşımla biliniyor. Emniyet kemeri teknolojisini geliştiren otomobil şirketi olan Volvo’nun bir güvenlik testi görüntülendi.

Volvo’da yeni modellere çeşitli testlerin yapıldığı güvenlik merkezinde, otomobillerin beklenmedik senaryolarda ne duruma geldiğini görmek adına ilginç sahneler de yaşanıyor. 

İşte o anlar:

Otomobillerin kullanılamaz hale geldiği bu testlerde genellikle eski model araçlar tercih ediliyor. Volvo ise, 30 metreden aracı vinçle bıraktığı bu testte 10 farklı model kullandı. 

Testte ise, böyle bir senaryoda acil durum ekiplerinin, aracın içindeki yaralıları nasıl kurtarabileceğine ilişkin veri elde ediliyor. 

Volvo Trafik Kazaları Araştırma Ekibi üyesinden bir üye, “Bütün kazalar önlenebilir değildir, o nedenle ciddi kazalar olduğunda hayat kurtaracak metotların olması önemlidir” dedi. 

Volvo’nın güvenlik alanında yeni adımı: Hız limiti

Volvo, Care Key isimli bir sistemle, tüm otomobillerinde bir hız limiti uygulayacağını açıkladı. Volvo araçlarda hız limiti saatte 180 kilometre olacak.

YORUM YOK

CEVAP VER