Wear OS İle Ellerinizi Yıkamayı Unutmayacaksınız

Wear OS İle Ellerinizi Yıkamayı Unutmayacaksınız

COVID-19’a yakalanma olasılığını en aza indirmek için ellerimizi sık sık yıkamamız gerektiğinin farkındayız. Google size bunu hatırlatmak için bir güncelleme getirdi.

Google, Wear OS‘taki Saat uygulaması için el yıkama zamanlayıcısı eklemek üzere yeni bir güncelleme yayınladı. Wear OS, ellerinizi üç saatte bir yıkamanızı hatırlatan 5.4.0 güncellemesi aldı. Saat uygulaması güncellendiğinde, kullanıcılar Wear OS akıllı saatlerinin uygulama çekmecesinde otomatik olarak yeni bir “El Yıkama Zamanlayıcısı” görecekler.

![](images/wear-os-ile-ellerinizi-yikamayi-unutmayacaksiniz-1.jpg)

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) ellerinizi en az 20 saniye yıkamanız gerektiğini söylüyor. Bu nedenle saat 3 saniyelik geri sayımın ardından ellerinizi yıkamanız için yeterli zaman harcadığınızdan emin olmak üzere 40 saniyelik bir zamanlayıcı başlatacak. Zamanlayıcıya dairesel bir ilerleme halkası eşlik edecek. Ayrıca el dezenfektanı kullandığımızda veya elimizi sade suyla yıkamamız durumunda sabun kullanmanız konusunda ısrar edecek.

Ellerinizi yıkadıktan sonra, uygulama tekrar üç saat sonra ellerinizi yıkamanız üzere sizi bildirecek. Android Police‘in belirttiği gibi, bildirime basılı tutarak bu hatırlatıcıyı kapatabilirsiniz.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus