Tüm dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, bilindiği üzere birkaç sene önce Facebook tarafından satın alınmıştı. Whatsapp yetkilileri, resmi blogları üzerinden yaptığı açıklamada toplam kullanıcı sayısını açıkladı.

Geçmişten bugüne Messenger, Skype vb. anlık mesajlaşma uygulamaları hayatımızda önemli bir yer aldı. Ancak hiç şüphesiz ki hiçbiri Whatsapp gibi kalıcı ve en çok kullanılan uygulama olmayı başaramadı. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında liderliğini bir an bile bırakmayan Whatsapp, akıllı telefon alanların ilk indirdiği uygulamalardan biri olmayı başardı.

Whatsapp Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Whatsapp’ın resmi bloğundan yapılan açıklama ile tüm dünya çapında uygulamayı kullananların sayısı 2 milyar olarak belirtildi. Whatsapp’ı en çok kullanan ülkelerin başında ise Hindistan geliyor. Geçen yılki verilere göre Hindistan’da Whatsapp kullanan kişi sayısı tam 400 milyon ve bu rakam gün geçtikçe hızlı bir şekilde artıyor. Elbette buna yaklaşık 1,4 milyarlık nüfusun katkısı olsa da her 3 kişiden 1’inin Whatsapp kullanıldığı anlaşılıyor. Hindistan’ın ardından sırasıyla Batı ve Güney Asya ülkeleri ile Güney Amerika geliyor.

YORUM YOK

CEVAP VER