WhatsApp’ın yeni özelliği, sohbetleri karıştırma durumunu ortadan kaldıran bir yenilik sunuyor. WhatsApp, farklı sohbetlere farklı duvar kağıdı atama seçeneğini sundu.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına daha farklı bir deneyim sunmak adına yeni özellikler yayınladı. Bu özellikler arasında, WhatsApp’ta her sohbet için farklı bir duvar kağıdı seçme de bulunuyor. Buna ek olarak uygulamada, çıkartmaları kategori ya da metin kullanarak arama da söz konusu olacak.

Sohbet pencereleri kolayca ayırt edilebilecek

WhatsApp’ta şu ana kadar tek bir duvar kağıdı seçme şansınız vardı, arka plan değiştirme seçeneği uzun süredir geçerli olsa da, uygulandığında tüm sohbetler için geçerli oluyordu. 

WhatsApp, son güncelleme ile her sohbete özel duvar kağıdı ekleme opsiyonunu getirdi. Bu sayede sohbetlerin karıştırılması ve yanlış mesaj gönderilmesi durumu eskisi gibi kolay olmayacak.

WhatsApp’ta sohbete özel duvar kağıdı seçmek

Uygulamada, bir grup ya da kişi görüşmenizde özel duvar kağıdı seçmek için öncelikle sağ üst köşedeki menü üzerinden “duvar kağıdı”nı seçin. 

  • Sonraki adımda “Değiştir”e dokunun.
  • Daha önceki seçimlerde olduğu gibi bir duvar kağıdı seçin. Standart WhatsApp duvar kağıtları ya da fotoğraflarınızdan bir seçim yapın.
  • Duvar kağıdını ayarla’ya dokunduktan sonra, “Bu sohbet için” seçeneğini işaretleyip, “Tamam”a dokunun.

WhatsApp’ta sohbete özel duvar kağıdı işte bu şekilde ayarlanabiliyor. Dilerseniz eskiden olduğu gibi tüm sohbetlere aynı duvar kağıdını da atayabilirsiniz. 

YORUM YOK

CEVAP VER