Xiaomi Yeni Maskelerinin Patentini Aldı

Xiaomi Yeni Maskelerinin Patentini Aldı

Bu ayın başlarında, dev elektronik şirketi Xiaomi’ye yeni maskesi için patent lisansı verildi. Şirket maske patenti için ilk olarak 22 Mayıs 2019’da başvurmuştu. Patentin lisansı ise 17 Mart 2020’de verildi.

Xiaomi patentli özel maske ile ilgili dikkat çeken şey, kullanıcının yüzüne daha iyi uyan 3 boyutlu bir destek iskeletine sahip olması. Başka bir deyişle, kullanım açısından daha ergonomik ve teorik olarak kullanıcının yüzüne daha iyi oturan bir tasarıma sahip. Plastikten yapılan iskelet sistemi ayarlanabilir bir şekilde kullanılabiliyor. Xioami maske yüz hatlarına daha iyi oturabilecek esnek bir yapıya sahip.

![](images/xiaomi-maske-2.png)

Xiaomi’nin bu yeni yüz maskesinin potansiyel olarak sunabileceği diğer işlev daha iyi bir hava kısıtlaması. Başka bir deyişle Xiaomi maske, yüz etrafındaki hava sızdırmazlığını etkili bir şekilde artırıyor. Bu özelliği ile, hava yoluyla bulaşan hastalıkların bulaşma tehlikesinden daha iyi korunmaya yardımcı oluyor. Bu nedenle, koronavirüs salgınının gerçek bir tehdit olduğu günümüzde, bu yüz maskesi tehlikeyi ve enfeksiyon olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir.

comments powered by Disqus