Geçtiğimiz yıllarda, Çin merkezli Alibaba Group tarafından satın alınan ve gelen yatırımın ardından, Türk e-ticaret ekosisteminin en önemli oyuncularından biri haline gelen Trendyol, önemli bir adımla gündemde. Trendyol Yemek markası ile yemek pazarına girecek olan şirket, Yemeksepeti’ne rakip olacak.

Henüz resmi açıklama yok

Birçok farklı markanın adım attığı online market siparişi alanında, “Hızlı Market” markasını tanıtan Trendyol, Türkiye’de Yemeksepeti’nin domino ettiği online yemek siparişi alanına da girecek. Trendyol, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış olmasa da, uygulamanın üst kısmında “Trendyol Yemek açıldı” banner’ının yer alması, projeyi doğrular nitelikte oldu. 

Trendyol bir süredir projeyi test ediyordu

Trendyol’un, yemek siparişi projesini bir süredir test ettiği konuşulan konular arasındaydı. Uygulamada yer alan görsel, Trendyol’un rekabeti yüksek olan bu sektöre de atım atacağını gösterdi. 

Trendyol, aktif kullanıcısı sayısı 200 binin üzerinde olan Getir ve Yemeksepeti’ne karşı en ciddi rakip olabilir. Nitekim şirketin çok geniş bir kullanıcı tabanı var. Trendyol’un, ana uygulaması üzerinden mi yoksa farklı bir uygulamayla mı yemek siparişi sunacağı henüz bilinmiyor. Ancak ilgili görselde, siparişlerin 30 dakika içinde ulaştırılacağı ve ilk 3 siparişte yüzde 30 indirim sunulacağı görülüyor.

Alibaba yatırımının ardından, Türkiye’de e-ticaret ekosisteminin en ciddi markası olan Trendyol’un son kampanyaları, birçok e-ticaret sitesinin satış hacmini düşürürken, en önemli rakipleri olan n11, Gittigidiyor ve Hepsiburada’nın satış hacmini de ciddi şekilde düşürdüğü iddialar arasında. 

1 YORUM

CEVAP VER