Apple, iOS 14’te iOS ana ekranı için yeni bir arayüz geliştiriyor. Elde edilen iOS 14 kaynak kodlarına dayandırılan iddialara göre , iOS 14 ana ekranı, kullanıcıların tüm uygulama simgelerini liste görünümünde görmelerini sağlayan yeni bir sayfa içerecek.

Şu anda iOS uygulamalarını yalnızca ana ekran simgeleri ve arama yoluyla görüntüleyebilirsiniz. Bu yeni sayfa, tüm uygulama simgelerinin bir listesini içerecek ve kullanıcıların tüm yüklü uygulamalarını aynı anda görmelerini kolaylaştıracaktır.

Ayrıca, liste görünümünde birkaç farklı sıralama seçeneği ve diğer ayrıntılar bulunabilir. Örneğin, şu anda okunmamış bildirimleri olan tüm uygulamaları görecek şekilde uygulamaları filtreleyebilirsiniz. Ayrıca, en son kullandığınız uygulamalara filtre uygulama desteği de sunacak ve en çok ve en az kullandığınız uygulamalar hakkında size daha fazla farkındalık sağlayacaktır.

Son olarak, bu yeni liste görünümü, günün saatine ve konuma göre hangi uygulamaları arayabileceğinizi önermek için Siri tarafından desteklenen akıllı öneriler içerecektir. Örneğin, liste görünümü, spor salonuna geldiğinizde Müzik uygulamasını açmanızı önerebilir.

Bu değişiklikler, kullanıcıların ana ekranlarında yanlış yerleştirebilecekleri uygulamaları bulmalarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve aynı zamanda watchOS‘ta bulunan Liste Görünümü seçeneğine benziyor.

YORUM YOK

CEVAP VER