Mercedes-Benz E-Serisi’ni yenilemeye devam ediyor. Şirket bu sefer AMG E63 serisi üzerinde çalışıyor. Test sırasında görüntülenen yeni Mercedes-AMG E63 keskin hatları ve dinamik görünüşüyle karşımıza çıkıyor.

2020 Mart ayında yenilenen E-Serisi Sedan ve AMG E-53 Sedan oldukça şık ve kaslı gözüken bir forma kavuştu. Mercedes’in yeni tasarım dilinin görüldüğü 2021 model E-Serisi, markanın meraklılarını oldukça heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Dış görünüş ve dinamikleri açısından yeni E-63 AMG, küçük kardeşi E-53 ile pek çok benzer çizgiye ve benzer tasarım diline sahip olacak. Ayrıca yeni E-63 AMG, 4 litre çift turbo V8’den güç alacak ve 603 beygir gücünde olacak. Bu motor 9 ileri otomatik vitesle birlikte gelecek.

Aracın Panamerica adı verilen ön ızgarası araç için özel olarak tasarlanmış. Araç dikey biçimde uzanan nikelaj kaplamalı görünümüyle öne çıkıyor. Güçlü LED farlarla çevrelenen yapı agresif bir çizgi ortaya koyuyor. Araca eklenen yeni MBUX sistemiyle birlikte AMG’nin performans direksiyonu da AMG E-63‘ün içinde yer alıyor. Bu yeni teknolojinin özel sensörleride bünyesinde bulunduracağı söyleniyor. 4 tekerden çekiş sisteminin de arabanın özellikleri arasında yer alması bekleniyor.

Markanın yeni E-63 AMG‘yi Nisan ayında duyurması bekleniyor. Hakkında çok fazla bilgi paylaşılmayan bu performans aracının sınıfında iddialı bir yere sahip olacağı düşünülüyor.

YORUM YOK

CEVAP VER