Yeni Microsoft Edge Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni Microsoft Edge Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Windows 10 mu kullanıyorsunuz? Öyleyse, Microsoft, Windows Update aracılığıyla bilgisayarınıza yeni bir tarayıcı yüklemiş olmalısınız. Yeni tarayıcı hala Microsoft Edge olarak adlandırılıyor, ancak Google Chrome ile aynı kod temeline dayanıyor.

Yeni Microsoft Edge, Chromium açık kaynaklı tarayıcı projesine dayanıyor. Chromium, Google Chrome’un temelini oluşturur, bu nedenle yeni Edge, Google Chrome’a ​​çok benziyor. Chrome’da bulunan özellikleri içerir, Chrome tarayıcı uzantılarını destekler ve Google Chrome ile aynı render motoruna sahiptir.

Bir web sitesi Google Chrome için tasarlanmışsa ve eski Edge’de düzgün çalışmadıysa, artık yeni Edge’de düzgün çalışacaktır.

![](images/microsoftedge.jpg)

Google Chrome gibi, Microsoft Edge’in yeni sürümü altı haftada bir güncellenecek. Eski Edge tarayıcısında yaptığınız gibi, yalnızca tarayıcı güncellemeleri için her altı ayda bir Windows 10’un büyük sürümlerini beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Microsoft, Windows Update aracılığıyla yeni Edge’i tüm Windows 10 kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Microsoft bunu ne zaman yapacağını söylemedi, ancak şirket 25 Şubat 2020’de Windows 10 Insider test kullanıcıları için Windows 10’un “Release Preview” kanalında bir Edge güncellemesini test etmeye başladı .

Microsoft’un, Nisan veya Mayıs civarında olması beklenen Windows 10’un 2004 güncellemesinin içerisinde veya öncesinde Windows Update aracılığıyla Edge’i tüm Windows 10 kullanıcılarına yayınlamasını bekliyoruz.

comments powered by Disqus