Youtube 2019 Yılında 15 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Youtube 2019 Yılında 15 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Google çatı şirketi Alphabet tarafından yayınlanan raporda bu yıl ilk kez Youtube gelirlerine de yer verildi. Rapora göre Youtube 2019 yılında 15 milyar dolar gelir elde etti.

Dünya’nın en popüler video ağı Youtube hakkında merak edilen bir soru daha cevap buldu. 14 yıl önce Google tarafından satın alınan Youtube’un bugüne kadar elde ettiği gelirle ilgili bir veri paylaşılmamıştı. Google’ın son çeyrek sonuçlarında bu yıl ilk kez Youtube gelirlerine de yer verildi.

Rapora göre Youtube 2019 yılında 15 milyar dolar reklam geliri elde etti. Youtube’un 2019’un son üç ayında elde ettiği reklam geliri ise 5 milyar dolar oldu. 2018 yılına ait verilerin de paylaşıldığı raporda Youtube’un 2018 yılında 11 milyar dolar reklam geliri elde etti. Sonuçlara göre Youtube yalnızca bir sene içerisinde reklam gelirlerini bir hayli artırmayı başardı.

Youtube ile ilgili paylaşılan diğer veriler de oldukça güzel görünüyor. Youtube’un aylık 2 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor. Youtube Music ve Youtube Premium’u ücretli kullanan kullanıcı sayısı ise 20 milyon olarak açıklandı.

intersiber
intersiber intersiber
comments powered by Disqus