YouTube Mobilde Yeni Dönem: YouTube Keşfet Nedir?

YouTube Mobilde Yeni Dönem: YouTube Keşfet Nedir?

YouTube mobil sürümde yeni güncellemeler yapmaya devam ediyor. Arama motoru devi son haftalarda Google News servisini baştan sona değiştirmişti. Şimdi ise YouTube mobil için güncelleme yoluna giden şirket, bundan sonra YouTube mobilde bulunan ”Trendler” sekmesini kaldırma kararı aldı.

Bu karar ile beraber bundan sonra YouTube mobil kullanıcıları ekranın alt kısmında yerini alan ve trend içeriklerin görülmesini kolaylaştıran sekme yerine ”keşfet” sekmesini görecekler.

Keşfet sekmesinin kademeli bir şekilde YouTube mobil kullanıcılarına sunulacağı açıklandı. Yeni ”keşfet” bölümü sayesinde her kategoriden milyonlarca video ve kanal daha ilgili ve daha kısa süre içerisinde görülebilecek.

![](https://i0.wp.com/intersiber.comimages/YouTube.jpg?fit=640%2C410&ssl=1)

Google’ın mobil sürümde kaldırdığı sekmenin yerini alacak olan ”keşfet” sekmesinin eskisine göre daha fazla beğenileceği kesin. Eğer YouTube mobil uygulamasını güncellediyseniz ve henüz yeni sekmeyi göremiyorsanız bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

*Güncelleme sunucu tarafından cihazlara otomatik olarak dağıtılmaktadır. Cihazlarınızda son sürüm YouTube güncellemesi yüklü ve yeni ”keşfet” sekmesini göremiyorsanız bir süre beklemeniz önerilir.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus