YouTube Müzik‘in Spotify ve Apple Music için tam teşekküllü, ücretli bir rakip olarak lansmanın yapılmasından bu yana neredeyse iki yıl geçti. Uygulama lansman sırasında tam özelliklere sahip değildi. Ancak uygulama üzerindeki çalışmalar, geçen yıl boyunca önemli ölçüde hızlandı ve YouTube Müzik, 2018’de tanımlanan tüm sorunlarını düzeltti.

Artık Google Play Müzik kitaplığınızın, sanatçılar, albümler, şarkılar, çalma listeleri, satın alınan müzikler, kişisel yüklemeler ve öneriler olmak üzere tamamını yalnızca birkaç dokunuşla YouTube Müzik‘e aktarabileceksiniz.

İşlemi başlatmak için Android cihazınızda YouTube Müzik‘e sahip olmanız gerekiyor. Uygulamayı henüz indirmediyseniz, Google Play Müzik yeni geçiş aracında sizi uyarıyor ve YouTube Müzik’i yüklemenizi istiyor. Uygulamanın içinde, Google Play Müzik kitaplığınızın tamamını taşıma seçeneği konusunda sizi uyaran bir banner bulunuyor ve oradan sadece birkaç dokunuşla aktarım başlatılabiliyor. Seçeneği henüz görmüyorsanız, bunun nedeni Google’ın bu özelliği kademeli olarak sunmasıdır, bu nedenle önümüzdeki birkaç gün içinde tekrar kontrol edebilirsiniz.

Google, tüm bu aktarım işleminin adım adım gerçekleşeceğini, ancak kütüphanelerin taşınmasının çok uzun sürmeyeceğini belirtti. Aktarımın tamamı arka planda gerçekleşiyor ve işlem sırasında YouTube Müzik’i normal olarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Her şey tamamlandığında Google kullanıcılara hem e-posta hem de push bildirimi gönderiyor. Artık Youtube Music‘e geçmenin tam zamanı.

YORUM YOK

CEVAP VER