YouTube, Video İzlemeyi Bırakıp Uyumanızı Söyleyecek

YouTube, Video İzlemeyi Bırakıp Uyumanızı Söyleyecek

Artık YouTube, videoları daha sonra izleyerek uyku düzeninizi bozmamanıza yardımcı olacak bir uyku saati hatırlatıcısı ayarlamanıza izin verecek.

Bu özellik sayesinde ayarlar menüsünden video izleme zamanınızın başlangıç ​​ve bitiş saatlerini belirleyebilecek, uyku zamanı hatırlatıcınızın bir video sırasında açılmasını isteyip istemediğinize karar verebilecek veya videonuz bitene kadar bekleyebileceksiniz. Ayrıca fikrinizi değiştirirseniz ve başka bir video daha izlemeye devam etmek isterseniz hatırlatıcıyı reddedebileceksiniz.

![](images/youtubekids7-100569543-orig-1600x900.png)

YouTube son birkaç yıl içinde platformuna dijital sağlık odaklı bir sürü özellik ekledi. Bu özellikler ortalama günlük görüntüleme istatistiklerinizi ve geçen haftaki toplam izlenme süresini görme yollarını, tek bir günlük video bildirimlerini özetlemeyi, mola vermek için programlanmış hatırlatıcıları ve her gün belirli bir dönemde bildirim seslerini ve titreşimleri devre dışı bırakma seçeneğini içeriyor.

Bunlara ek olarak eklediği en yeni özelliği uyku saati hatırlatıcısı bugün iPhone ve Android‘de kullanılmaya başlanacak. Bu özellik önümüzdeki birkaç gün içinde herkese sunulacak.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus