YouTube’da Tüm Zamanların En Çok İzlenen Videosu: Baby Shark

YouTube’da Tüm Zamanların En Çok İzlenen Videosu: Baby Shark

Güney Koreli bir şirket tarafından sunulan Baby Shark adlı popüler çocuk şarkısı, 7,4 milyar izlenme alarak YouTube’da bugüne kadar en çok izlenen içerik oldu.

4 yıl önce YouTube’a yüklenen Baby Shark’tan önce, YouTube’un tüm zamanların izlenme rekortmeni Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin dünya çapında hit olan şarkısı Despacito’ydu. Baby Shark, 7,4 milyar izlenme ile Despacito’yu solladı.

Baby Shark, YouTube’da yayına girdikten sonra kısa bir süre içinde çocuklar tarafından çok sevildi. Çocukların ilgisi, şarkıyı yetişkinlerin de keşfetmesine neden oldu.

İşte YouTube’un tüm zamanlar rekortmeni Baby Shark

Güney Kore’nin en önemli eğitim şirketlerinden SmartStudy’nin bir alt şirketi olan PinkFong’un Baby Shark adlı şarkısı için, SmartStudy CEO’su Min Seok Kim, açıklamasında “Dünyanın dört bir yanındaki hayranların sevgisi ve desteği olmasaydı, Baby Shark’ın bu yeni rekoru kırması imkansız olurdu” dedi.

Pandemi, çocuk içeriklerine ilgiyi artırdı

Milyonlarca kişinin eve kapanmasına, eğitimin uzaktan sürmesine neden olan koronavirüs pandemisi, çocukların zaten mevcut olan dijital içerik ilgisini daha da artırdı. YouTube’da en çok görüntülenen videolara bakıldığında Rus çizgi film Maşa ve Koca Ayı’nın da en üst sıralarda olduğu görülüyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus