2020 Apple MacBook Pro’nun Özellikleri Heyecan Yarattı

2020 Apple MacBook Pro’nun Özellikleri Heyecan Yarattı

Apple’ın son gözdesi olarak piyasaya çıkması beklenen MacBook Pro’nun özellikleri sızdırıldı. Tüm dünyada milyonlarca Apple meraklısı, MacBook Pro’nun tanıtım gününü beklerken özelliklerinin bir kısmının sızdırılması büyük heyecan yarattı.

Apple MacBook Pro’nun Benchmark sonuçları, tanıtım organizasyonundan önce internete sızdırıldı. Buna göre MacBook Pro’da 10. nesil Intel Ice Lake işlemci kullanıldığı net bir şekilde görülüyor. Ayrıca ekran boyutunun ise 13 inç olması, kullanıcıların uzun bir zamandır istediği özelliklerden biriydi.

![](images/asdas.jpg)

Apple MacBook Pro Teknik Özellikleri

Yine Benchmark raporundan gördüğümüz diğer özelliklerde ise Wi-Fi 6 desteğininde geldiğini görebiliyoruz. 4 çekirdek işlemciyle gelecek olan MacBook Pro’da, 10 nm’lik Intel Core i7 – 1068NG7 işlemcisinin kullanılacak ve bununla birlikte işlemci hızı 2,3 GHz’den, 4,1 GHz’ye kadar çıkabilecek.

Apple MacBook Pro’nun fiyatı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Yakın bir zamanda yapılması beklenen lansmanda fiyat ile birlikte diğer özelliklerinin de açıklanması bekleniyor. Apple MacBook Pro’nun özelliklerine baktığımızda serisinin amiral gemisi olma özelliğini taşıması ve bu nedenden dolayı da rekor bir fiyat ile satışa çıkacağı düşünülüyor.

comments powered by Disqus