22 Yaş Altı Kullanıcılar Apple Watch EKG’yi Nasıl Kullanabilir?

22 Yaş Altı Kullanıcılar Apple Watch EKG’yi Nasıl Kullanabilir?

Apple Watch modelleri için EKG özelliği sonunda dün akşam yayınlanan son yazılım güncellemesi ile beraber kullanıcılara sunuldu. Kullanıcılar bundan sonra Apple Watch 4 ve Apple Watch 5 modellerinde EKG çekebilecek ve kalp sağlıkları hakkında daha iyi bilgiler edinebilecekler.

Ancak EKG özelliğinin kullanılabilmesinin bazı şartları var; Apple’ın markalı hizmetler adı altında sunduğu ve kendi geliştirdiği tarihte bir ilk mobil EKG olan bu özelliğin kullanılabilmesi için 22 yaş sınırı var.

22 yaş altında kalp sağlığında herhangi bir problem olması durumunda mobil EKG’nin doğru olmayabileceğini ve kullanımının risklere gebe olduğunu belirten Apple, bu sebeple 22 yaş ve üzerinde olan Apple Watch kullanıcıları için EKG özelliğini sunuyor

![](images/watch-ekgwatch-ekg.jpg)

1 Yaş Bile Fark Edebilir!

Kardiyoloji uzmanlarına göre EKG gibi kişiye özel kalp değerlerinin 1 yaş için bile fark edebileceğini, özellikle 18 ila 20 yaş arasında kalp değerlerinin 22 yaşa oranla daha farklı olabileceğini ifade ediyorlar.

Kullanıcılar EKG uygulamasında yaşlarını 22 olarak seçip EKG çekebilirler ancak çıkacak olan sonuç %100 doğru olmayabileceği için uygulamadan aldıkları her sonucun doğru olmayabileceğini bilerek hareket etmeleri gerek.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus