AMD, yeni yaptığı açıklamada 4. Nesil Ryzen işlemcilerin yolda olduğunu belirtti. Bir önceki nesile göre oldukça kullanışlı ve verimli olması planlanan Ryzen işlemciler fiyat açısından da müşterileri memnun edecek gibi görünüyor.

3.Nesil işlemcilere bakıldığında geniş parçalarının masrafı arttırdığı görülüyor. Özellikle performans açısından da geriye düşen 3.Nesil işlemcilerin fiyatları da oldukça yüksek. AMD bu durumu ele aldığında 4. Nesil işlemcileri en az 2 kat daha ucuz bir maliyet ile üreteceğini ve daha kapsamlı bir deneyim yaşatacağını duyurdu.

Daha verimli işlemcilerin yolda olduğunu belirten AMD yetkilileri fiyatların da beklenenden çok daha ucuz olacağını şimdiden belirtiyor. Özellikle işlemci pazarında büyük bir atılım yapmayı planlayan AMD birçok müşteriyi kendi alanına çekmek istiyor.

AMD’den Ürün Fiyatlarında Değişiklik Uyarısı

Çin merkezli olmak üzere global çapta şirketleri etkileyen Coronavirus salgını hakkında uyarılarda bulunan AMD yetkilileri, fiyatların ilerleyen süreçte değişmesinin doğal olduğunu açıkladı. AMD ayrıca arz talep meselesinin yanında üretim maliyetinin artmasına karşılık kısa vadeli fiyatlarda değişiklik olacağı yönünde müşterilerini uyardı.

Çin’deki birçok fabrikasında da üretimi durduran AMD mevcut stokların satışını yaparak şirketi ayakta tutmaya çalışıyor. Özellikle bu aylarda fiyatların en az %40 artmasının beklendiği AMD ürünlerinde uzun vadede tekrardan düşük fiyatlı ürünlerin rafta olması bekleniyor.

YORUM YOK

CEVAP VER