98 İnç Dev Ekran Redmi Tv Max Satışa Sunuldu

98 İnç Dev Ekran Redmi Tv Max Satışa Sunuldu

Çin merkezli üretici Xiaomi şirketinin alt markası Redmi, geçtiğimiz ay resmi olarak duyurduğu Redmi TV Max‘ı satışa sundu.

Xiaomi ekolojik zincirinin en büyüğü olan Redmi Max, ilk 98 inç televizyon. Raporlara göre, Redmi TV Max, NTSC %85 geniş renk gamını ve 192 bölüm dinamik arka aydınlatmayı destekliyor. Ayrıca modelde derinden özelleştirilmiş bir 12nm çip (Cortex A55 + Mali G31 MP2) kullanılmış ve MEMC hareket dengelemesine olanak sağlıyor. Dokuzuncu nesil görüntü kalitesi motoruyla izleyicilere ultra net bir görüntü vaat ediyor. Dahası, bu akıllı TV 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanına sahip.

![](images/98-redmi-tv-1600x900.jpg)

Ekran kalitesine gelince, 4K çözünürlüğü destekleyen televizyon, %85 NTSC renk gamını kapsıyor. 192 bölümlü doğrudan tip dinamik arka ışık ve 140000:1 dinamik kontrast oranını destekliyor. Ayrıca Tv, görüntü cihazlarında hareketli görüntü kalitesi geliştirme teknolojisi olan MEMC hareket dengelemesini ve 20’den fazla görüntü kalitesi ayarlama teknolojisini destekleyen dokuzuncu nesil görüntü kalitesi motoruna sahip. Bu özellik ile televizyona orijinal görüntü sekansına hareket dengelemeli kareler ekleyerek, hareketli görüntü daha net ve pürüzsüz görünür ve leke ve kekemelik oluşumu azaltıyor.

![](images/Redmi-TV-Max-1600x797.png)

Ayrıca ürün 3 HDMI, 1 AV, 2 USB, 1 ağ bağlantı noktası, 1 S / PDIF, 2 x 8W hoparlör içeriyor. Bluetooth sesli uzaktan kumanda ile MIUI özel PatchWall özelliği kullanıyor. Böylece akıllı asistan Xiao Ai‘yi tek bir tıklama ile aktifleştirebiliyorsunuz.

Redmi TV Max, 19.999 yuan (2.830$) fiyat etiketi ile resmi olarak piyasaya sürüldü.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus