Apple COVID-19’a Rağmen Yaz Stajyerleri Alacak

Apple COVID-19’a Rağmen Yaz Stajyerleri Alacak

Dünya’da hızla yayılan COVID-19 koronavirüs salgınına rağmen Apple stajyer alımı yapacak. Apple stajyerleri hem fiziksel ortamda hem de uzaktan çalışabilecekler.

Bu zorlu süreçte birçok şirket ücretsiz izin, işten çıkarmalar veya evden çalışma alternatiflerini uygularken Apple’dan öğrencileri sevindirecek stajyer alım haberi geldi. ABD haber kaynağı Axios’tan gelen bilgilere göre Apple yaz stajı için 1000 stajyer alımı yapacak. Stajyerler çevrimiçi ve yüz yüze staj programlarına dahil olacak. Aynı zamanda dev teknoloji şirketi çalışanlarına sunduğu tüm imkanları stajyerleri için de sunacağını belirtti.

![](images/apple-stajyer.jpeg)
Fotoğraf: Business Insider

Büyük Şirketler Stajyer Alımına Devam Edecek

Büyük teknoloji şirketlerinde staj programları için alım yapacağı gelen bilgiler arasında. Google’ın stajyerlere tam ücret ödeyeceği bilgisi gelirken Twitter’ın bu yıl stajyer kadrosunun sayısını azaltarak da olsa stajyer almaya devam edeceği bildirildi.

Microsoft‘tan da sevindiren bir haber var. Şirket, şimdiye kadarki en geniş stajyer kadrosunu işe alacak; konuşulan sayı 4 binden fazla. IBM, Uber, Amazon, Intel gibi dev şirketler de stajyer kadroları açmaya devam edecek.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus