Fortnite Google Play Store’a Geldi

Fortnite Google Play Store’a Geldi

Epic Games, Fortnite‘ı Play Store‘da yayınladı ve Epic’in özel yazılımını indirme veya Samsung’a geçme zahmetine girmeden herkesin Battle Royale Shooter‘ı Google Play Store‘dan indirilebileceğini duyurdu.

Son zamanların en popüler oyunlarından biri olan Fortnite’ın yapımcısı Epic Games ile Google arasındaki anlaşmazlık nedeniyle IOS kullanıcılarının App Store’dan erişebildiği oyuna Android kullanıcıları Google Play Store’dan ulaşamıyordu. Oyunun yayınlandığından bu yana telefonlarından Fortnite oynamak isteyen Android kullanıcıları, oyunun resmi internet sitesinden APK dosyasını kurmak zorunda kalıyordu.

![](images/fortnite-android-1600x900.jpeg)

Şirket 18 aydır oyunun Android’e uygun olduğunu ancak Google Play’deki güvenlik sorunları nedeniyle yayınlamadıklarını söyledi. Hala Google’nın güvenliğinin yetersiz olduğunu savunan Epic Games, sonunda Google ile anlaşma sağlayarak oyunu bugün Google Play Store‘da resmen yayınladı.

Android cihazlarda 7.1 ve sonrası işletim sistemi gerektiren Fortnite, PC sürümündeki tüm mekanikleri olduğu gibi içeriyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus