ABD’de COVID-19 Sebebiyle Sokaklar Boş Kaldı

ABD’de COVID-19 Sebebiyle Sokaklar Boş Kaldı

ABD’de 180.000’e ulaşan koronavirüs ile enfekte olmuş insan sayısının giderek daha fazla artmasından endişe ediliyor. New York, New Jersey ve Los Angeles gibi bölgeler yüksek riskli bölgeler olarak ön plana çıkarken, bu durum bu bölgelerde insanların daha fazla panik yapmasına ve yönetimden daha fazla destek istemesine sebep oluyor.

COVID-19 koronavirüs salgınının ülkedeki etkilerinden biri de, ülke genelinde sosyal medya kullanımının artması oldu. Son 24 saat içerisinde sosyal medyada salgınla ilgili milyonlarca durum bildirimi paylaşılırken, bir yandan da sosyal medya kullanım oranlarının bölgesel olarak arttığı bildirildi.

![](images/new-york-covid-19-koronavirus-salgini.jpeg)
Fotoğraf: Twitter/terrygavinwi

ABD’li kullanıcılar sosyal medyayı zaten aktif olarak kullanıyordu. Ancak salgın sebebiyle evlerine kapanan insanlar, henüz ne zaman sonlanacağı belirsiz olan salgın sebebiyle vakitlerinin büyük bir kısmını daha fazla sosyal medyada geçirmeye başladı.

ABD salgından en çok etkilenen ülkelerden birisi. Bing verilerine göre ülkede tespit edilmiş vaka sayısı bugün itibariyle 180.000 civarında. ABD’de nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu bölgelerden birisi olan New York şehrinin Manhattan yarımadasında insanlar evlerine kapanırken, normal şartlarda insan ve araç trafiğinden dolayı yürümenin bir hayli zor olduğu New York caddeleri boş kaldı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus