Android ve IOS kullanıcılarının severek kullandığı konum destekli hava durumu uygulaması Dark Sky bundan sonra Apple’a ait. Apple yönetimi tarafından satın alınan uygulama bugüne kadar sevilerek kullanılan Android uygulamasının artık Android cihazlarda olmayacağı anlamına geliyor.

Apple’dan yapılan açıklamada Dark Sky’ın satın alındığı doğrulanırken, şirketin bu konuda gerekli adımları attığı ve bundan sonrası için uygulamanın Android cihazlarda maalesef yer alamayacağı açıklandı.

Dark Sky uygulamasının Apple hava durumu ve diğer uygulamalara entegre edilebileceği, bu sayede hava durumu uygulamalarının özellikle Apple Watch gibi giyilebilir cihazlarda çok daha hassas çalışabileği düşünülüyor.

Android kullanıcılarının uygulamayı kullanamayacak olması kullanıcıların tepkisine sebep olsa da, Apple’ın geri adım atması beklenmiyor. Apple’ın uygulamayı satın alması sonrasında, uygulamanın resmi internet sitesinden Google Play Store bağlantısı da kaldırıldı. Dark Sky uygulaması şu an için Türkiye’de kullanılabilir durumda değil.

YORUM YOK

CEVAP VER