Her Android telefon ve tabletin, modelle eşleşen genel bir cihaz adı vardır. Pixel 5, Galaxy S10 gibi isimlere sahip cihazları başka bir cihaza bağlama sürecinde bu adlar görünür. Cihaza bağlama sürecindeki karışıklıkları ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, Android cihazın adını değiştirmektir.

Android telefonun adının karşınıza çıkabileceği yerler, Bluetooth bağlantılarıdır. Cihazınızı başka bir cihaza bağladığınızda belirlediğiniz yeni isim görünecektir. Cihaza özel isimler vermezseniz, özellikle aynı aynı ev ya da ortamda benzer isimlere sahip cihazlardan ötürü karışıklık yaşanabilir. 

Android cihazların adını değiştirmek hızlı ve kolay bir işlemdir. İzlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

  • İlk olarak ana ekranda aşağı kaydırın ve Ayarlar menüsünü açmak için dişli simgesine dokunun.
  • “Telefon Hakkında”yı seçin. Cihazınıza bağlı olarak, Telefon Hakkında bölümüne gelmeden önce Sistem’i açmanız gerekebilir. 
  • “Cihaz Adı” seçeneğini bulun ve ona dokunun.
  • İsmi değiştirmek için düzenleme düğmesi arayın.
  • Son olarak, Android cihazınızın ya da tabletiniz için yeni bir isim girin.
  • İsim girdikten sonra “Tamam” ya da “Kaydet”e dokunun.

İşlem bu kadar basit. Android cihaz adları birçok durumda karşınıza çıkmaz ancak yine de, PC ya da Bluetooth bağlantılı cihazlara, telefon ya da tabletinizi tanıtırken özel bir ad faydalı olabilir. Android cihaz ismini değiştirerek, karışıklığı giderebilirsiniz.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

YORUM YOK

CEVAP VER