Apple, 3. Nesil iPad Air’i Etkileyen Boş Ekran Sorunu İçin Onarım Programı Başlattı

Apple, 3. Nesil iPad Air’i Etkileyen Boş Ekran Sorunu İçin Onarım Programı Başlattı

Apple bugün, üçüncü nesil iPad Air’in belirli modellerinde tespit ettiği bir sorunu çözmek için yeni bir onarım ve değişim programı başlattı.

Şirket, Apple Destek web sitesinde , bazı 3. nesil iPad Air modellerinin, cihazdaki ekranın titreyebileceği veya yanıp sönebileceği ve ardından kalıcı olarak boş kalabileceği bir ekran sorunu yaşadığını duyurdu.

Apple, etkilenen cihazların listesini 2019 Mart ve Ekim ayları arasında üretilen modellere kadar daralttığını belirtiyor. Etkilenen cihazlardan birine sahipseniz, Apple iPad cihazınızı ücretsiz olarak onaracak veya değiştirecek.

![](images/ipadair33.jpg)

Apple tarafından yayınlanan “Boş Ekran Sorunu için iPad Air (3. nesil) Hizmet Programı” başlıklı duyuru şöyle:

“Apple, belirli koşullar altında, sınırlı sayıda iPad Air (3. nesil) cihazdaki ekranın kalıcı olarak kararabileceğini belirledi. Ekran kararmadan önce kısa bir titreme veya flaş görünebilir. Etkilenen aygıtlar Mart 2019 ile Ekim 2019 arasında üretilen modeller. Apple veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı, uygun cihazlara ücretsiz olarak hizmet verecek.”

Bu onarım programına uygunsa, iPad Air’inize bakım yapmanın birkaç yolu var. Apple, cihazınızın onarılması için aşağıdaki yöntemleri öneriyor:

  • Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı bulun.
  • Bir Apple Perakende Mağazasından randevu alın.
  • Apple Onarım Merkezi aracılığıyla posta hizmetini ayarlamak için Apple Destek ile iletişime geçin .

Şirket, onarımı ülkeye veya satın aldığınız bölgeye göre sınırlayabileceğini, programın cihazdaki standart garantiyi kapsamadığını ve cihazların garantisinin satın alındıktan sonra yalnızca 2 yıl süreyle kapsandığını bildiriyor.

comments powered by Disqus