Apple, Çin’deki Çalışanlarına Bakım Paketi Gönderdi

Apple, Çin’deki Çalışanlarına Bakım Paketi Gönderdi

Apple, koronavirüs salgını sebebiyle Çin’de kalan çalışanlarını unutmadı. Şirket tarafından çalışanlara temel gıda malzemeleri, maske ve iPad içeren bakım paketleri gönderildi.

Apple, Çin’deki çalışanlarını koronavirüs nedeniyle izole etmeyi unutmadı ve onlara gıda, tıbbi malzeme ve iPad içeren bakım paketleri gönderiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada Carekit ismi verilen bakım paketleri ile çalışanların bir nebze olsun mutlu olması amaçlandığı bildirildi.

Bakım paketleri bazı atıştırmalıklar, yüz maskeleri ve hatta yeni bir 10.2 inç iPad içeriyor. Ayrıca paket içindekilerle birlikte Apple’dan çalışana bir mektupla beraber geliyor.

![](images/applebakımkiti.jpg)

Şirketten mektup var

Apple’ın bakım paketinde yer alan şirket mektubu şöyle;

*“Hubei ve Wenzhou’daki Değerli Meslektaşlarım,

Umarız bu not size iyi gelir. Sizinle yaptığımız son iletişimden bu yana, bu zorlu zamanda hepinizin güçlü kalacağını biliyoruz. Karşılaştığınız zorlukları anlıyoruz ve hem size hem de ailenize en iyi desteği sunmak istiyoruz. Hubei ve Wuhan kenti, şu anda Çin’de 2.835 can kaybına neden olan koronavirüs salgını tarafından en ağır darbeye maruz kaldı.

Tüm Apple Ekibi adına siz ve aileniz için başka bir CareKit ile birlikte size en iyi dileklerimizi gönderiyoruz. Kit içerisinde, çocukların çevrimiçi öğrenimini kolaylaştırmak veya evde uzun süre kalmaları sırasında zaman geçirmelerine yardımcı olmak için kullanılabilecek konfor öğeleri ve bir iPad bulacaksınız.

Ayrıca, bu süre zarfında size yardımcı olmak için özellikle bir dizi danışmanlık hizmeti hazırlanmıştır.”*

2019 koronavirüs salgını dünyayı etkilemeye devam ediyor. Dünyada her gün yeni vakalar ortaya çıkıyor ve virüs Çin’de ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

comments powered by Disqus