Apple, COVID-19 pandemisi nedeniyle nerede test yaptırabileceğinizi size bildirmek için kollarını sıvadı. Şirket, sağlık merkezlerinin COVID-19 test olanaklarını Haritalar‘a eklemek için çevrimiçi bir portal oluşturdu.

Bu portal, işletmeler tarafından ‌Apple Maps‌‘e bilgi eklemek için normal olarak kullanılan ‌Apple Maps‌ Connect portalına benzemekle birlikte, COVID-19 testlerine özgü bilgiler içeriyor.

Hizmette test yerleri kırmızı bir tıbbi glif simgesi ve benzersiz bir “COVID-19 Test Sitesi” kartı ile görünecek. ‌Apple Maps‌, tesisin adını, ilgili sağlık hizmeti sağlayıcısını, iletişim numarasını, web sitesini ve test türü hakkında bilgileri görüntüleyecek. Uygulama, test yaptırmaya gitmeden önce bilmeniz gerekenleri söyleyecek. Apple uygulamaya ayrıca, test yerinin bir doktor tavsiyesi veya bir randevu gerektirip gerektirmeyeceğini belirten bir özellikte eklemek istiyor.

Apple bu hizmet için, “Mümkün olduğunca çabuk, olabildiğince çok test yerini doğrulamak ve eklemek için çalışıyoruz.” dedi.

Apple ve Google kısa süre önce insanların virüse maruz kalıp kalmadığını anlamalarına yardımcı olabilecek kişi izleme teknolojisi oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Apple daha önce yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmak için koronavirüs temalı uygulamalarda kısıtlı bilgi yayınlama kararı aldı.

YORUM YOK

CEVAP VER