Apple Store’lar Koronavirüs Salgını Yüzünden Ürün Denemelerini Kısıtladı

Apple Store’lar Koronavirüs Salgını Yüzünden Ürün Denemelerini Kısıtladı

Apple, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanan koronavirüs salgınının yayılma risklerini azaltmak için adımlar atıyor.

Apple Store‘lar koronavirüs maruziyetini azaltmak için adımlar atıyor. Business Insider’a göre alınan önlemler, Apple Watch‘lar ve AirPods kulaklıkların deneme sayısını azaltmayı içeriyor.

Business Insider, Apple’ın mağazalarındaki deneme sürecini ortadan kaldırmayacağını, ancak deneme sürecinin artık bir seçenek olarak aktif olarak desteklemediğini söyledi.

Apple, Çarşamba günü resmen Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir pandemi olarak etiketlenen koronavirüs salgını karşısında bu hamlelerde bulunan en son teknoloji devi oldu. Apple’ın, perakende çalışanlar için, virüsün neden olduğu COVID-19 ile ilişkili zatürre benzeri semptomlar yaşarlarsa sınırsız hastalık izni sunduğu bildirildi.

![](images/applestore2.jpg)

Bu önlemler, teknoloji şirketlerinin koronavirüs etkisini azaltma çabalarının en son örnekleri. Amazon , Facebook ve Microsoft gibi diğer şirketler de, uzaktan çalışamayan saatlik çalışanlarına ödeme yapmaya devam edeceklerini söylediler.

Bu arada, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri , insanların hasta oldukları takdirde işe gitmemesini önerdi. Bu durum, ABD’nin en büyük perakendecisi ve en büyük özel işvereni Walmart‘ı da etkiledi. 1.4 milyon çalışanı bulunan ABD’li perakende devi Walmart, çalışanlarına koronavirüs teşhisi konulması durumunda 2 haftadan 26 haftaya kadar ek ücret sunacak.

comments powered by Disqus