Apple Watch Kullanıcıları EKG’den Umudu Kesmeye Başladı

Apple Watch Kullanıcıları EKG’den Umudu Kesmeye Başladı

Apple’ın birçok Avrupa ülkesi ve ABD’de Watch serisinin bazı modellerinde sunduğu kalp EKG özelliği, Türkiye’de henüz kullanıma sunulmadı. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’ndan onay almaya çalıştığı iddia edilen Apple’ın bu adımı Apple Watch kullanıcılarını heyecanlandırdı. Bazı kullanıcılar ise EKG özelliğine Sağlık Bakanlığı’nca uzun süredir onay verilmediği iddiaları yüzünden biraz umutsuz.

Kullanıcılar birçok ABD’li kurum tarafından doğruluğu onaylanan, Avrupa ülkelerinde onay ve kabul gören Apple Watch’ın bu özelliğinin Türkiye’de sunulmaması konusunda, şirketten çok bakanlığı sorumlu olarak görmeye başladı.

![](images/apple-watch.jpg)

Apple Türkiye’den bugüne kadar gerek onay, gerek ise özelliğin kullanıma girmesi ile ilgili hiçbir açıklama yapılmazken, birçok Apple Watch kullanıcısı bundan sonra özelliğin cihazlara gelmesinin pek mümkün olmayacağını iddia etmeye başladı.

Çok sayıda Watch sahibi kullanıcı, cihazlarında bu özellikten yararlanamadığı için cihazlarından soğuduğunu ifade ederken, bazı kullanıcılar ise cihazın bu özelliğine her zaman ihtiyaç olmadığı ile kendini ‘avutmaya’ çalışıyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus