iPhone 12’de Neler Olacak?

iPhone 12’de Neler Olacak?

iPhone 12 özellikleri konusunda şimdiden meraklı bir bekleyiş hakim. Çok sayıda Apple kullanıcısı yeni model cihazın nasıl özelliklere sahip olabileceği konusunda Apple’ın tanıtım tarihi olan 2020 yılı Eylül ayını bekliyor.

Eylül ayının en geç ortalarına doğru iPhone modellerini tanıtan Apple’ın, bu sene Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 12 modellerinin nasıl özellikleri olacağı konusunda bazı söylentiler şimdiden kesin gibi görünüyor.

![](images/iPhone-12.jpg)

Apple’ın yeni iPhone 12 modellerini, Samsung ve diğer birçok mobil cihaz üreticisinin kullanmaya başladığı ekran altı parmak izi okuyucusu ile tanıtması bekleniyor. Ayrıca ekran altından parmak izi okuma özelliğinin Face ID ile birlikte çalışabileceği de bir diğer iddia.

iPhone 12 modeliyle Apple’ın 5G yarışına da dahil olması bekleniyor. Akıllı telefon üreticilerinin birbiri ardına duyurmaya başladığı 5G destekli modellerinin ardından iPhone 12’nin 5G desteği ile gelmesi pek şaşırtıcı olmayacaktır.

iPhone 12 ile Apple’ın yeni bir kamera atılımı yapabileceği de beklentiler arasında. Zira Apple uzun bir süredir 12 MP çözünürlüğe sahip kamerası ile yeni modellerini duyuruyor. Samsung’un Galaxy S20 Ultra ile kamera yarışında bayrağı bir hayli ileriye taşıması, iPhone 12’nin çok daha yüksek kamera çözünürlüğü ve dörtlü kamera sistemi ile geleceği iddialarını güçlendiriyor.

iPhone 12 modelinin 6.1 inç OLED ekran teknolojisi ile kullanıcılara sunulması bekleniyor. Cihazın ekran boyutu ile ilgili bir diğer iddia ise 6.2 inç olabileceği yönünde.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus