Apple Yeni Bir iPad Ve Daha Büyük Ekranlı Yeni Bir iPad Mini Piyasaya Sürecek

Apple Yeni Bir iPad Ve Daha Büyük Ekranlı Yeni Bir iPad Mini Piyasaya Sürecek

Apple analisti Ming-Chi Kuo‘nun MacRumors tarafından elde edilen yeni bir yatırımcı notuna göre, Apple yılın ikinci yarısında uygun fiyatlı yeni bir 10.8 inç iPad ve 2021‘in ilk yarısında 8,5 ile 9 inç boyutunda bir iPad Mini piyasaya sürecek.

Kuo, her iki ürününde uygun fiyatta olacağını, Apple’ın en yeni ve en hızlı yongalarını kullanmaları nedeniyle şirketin iPhone SE‘nin ürün stratejisini takip edeceğini söyledi.

![](images/ipad-mini.jpg)

Bu yeni iPad’lerin Apple’ın mevcut iPad serisine nasıl yerleştirilebileceği veya mevcut modellerin değiştirilip değiştirilmeyeceği tam olarak belli değil. Apple’ın en ucuz tableti olan 329 dolarlık iPad’in 10.2 inç ekranı, 499 dolarlık iPad Air’in 10.5 inçlik bir ekranı var. Yani 10.8 inçlik bir iPad’in her iki modelden de daha büyük bir ekranı olacak. Ve 9 inç ekranlı bir iPad Mini, mevcut iPad Mini’nin 7,9 inç ekranından sonra büyük bir sıçrama yaşayacak.

Kuo, yeni iPad’lere ek olarak Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri olan Apple Glasses‘ların da en erken 2022‘de piyasaya sürülebileceğini bildirdi. Ayrıca Apple, şirketin bir tür AR veya VR cihazında potansiyel olarak kullanılabilecek teknolojiye yatırım yapmaya devam ettiğini gösteren sanal gerçeklik şirketi NextVR‘ı satın aldığını doğruladı.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus