Apple’dan Apple Store Kararı: 2 Hafta Boyunca Kapalı Kalacak

Apple’dan Apple Store Kararı: 2 Hafta Boyunca Kapalı Kalacak

Apple CEO’su Tim Cook, bugün yaptığı yazılı açıklamada Apple’ın şirket olarak ABD ve İtalya dahil tüm dünyadaki koronavirüs haberlerini takip ettiklerini ve son durum ile ilgili yeni bir karar aldıklarını açıkladı.

Bugünden itibaren gelecek 2 hafta (14 gün) boyunca tüm Apple Store‘ların kapalı kalacağını açıklayan Cook, müşterilerin bu süreçte sorun yaşamaları durumunda Apple Store’lara ulaşamayacaklarını söyledi.

![](images/tim-cook-apple-store.jpg)

Çin’de perakende satış mağazaları dışında bugün itibariyle tüm Apple Store mağazaları kapatılırken, Türkiye’de de Apple Store’ların kapalı kalacağı süre boyunca şirketin ne kadar zarar edeceği bilinmiyor.

Apple, bu kararın ardından Apple Store çalışanlarının maaşlarında bir kesintiye gitmeyecek.

Tim Cook, “Bugün itibariyle Çin’deki tüm mağazalarımız yeniden açıldı. Operasyon ekibimize ve ortaklarımıza tedarik zincirimizi yeniledikleri için teşekkür etmek istiyorum. Birlikte öğrendiklerimiz bu küresel krizde en iyi uygulamaları geliştirmemize yardımcı oldu. Bu derslerden biri, virüsün bulaşma riskini en aza indirmenin en etkili yolunun nüfus yoğunluğu azaltmak ve sosyal mesafeyi en üst düzeye çıkarmaktır. Başka yerlerde yeni enfeksiyon oranları artmaya devam ettikçe, ekip üyelerimizi ve müşterilerimizi korumak için ek adımlar atıyoruz. Bu yüzden 27 Mart’a kadar Çin dışındaki tüm perakende mağazalarımızı kapatacağız.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus