Apple’dan Geri Adım: iPhone’u Alkolle Temizleyebilirsiniz

Apple’dan Geri Adım: iPhone’u Alkolle Temizleyebilirsiniz

Apple bugün birçok ülkedeki resmi web sayfasını güncelledi. iPhone ve diğer cihazlar için temizlik önerileri sunulan sayfada bugünden önce Apple iPhone modellerinin asla alkol ve benzer aşındırıcılar ile temizlenmesi önerilmezken, şirket 1.000 kereden daha fazla aşındırıcı kimyasallar ile iPhone modellerini test ettiğini açıkladı.

Cihazın kaplamasının herhangi bir zarar görmediği için kullanıcılarında bu tür çok şiddetli yüksek aşındırıcı değeri olmayan temizlik ürünlerini telefonlarını temizlemek için kullanabilecekleri açıklandı.

![](https://i1.wp.com/intersiber.comimages/iphone-2-scaled.jpg?fit=640%2C320&ssl=1)

Apple’ın daha önce iPhone temizliği ile ilgili önerilerinde alkollü temizlik ürünlerinin kullanılmaması öneriliyordu. Ancak koronavirüs salgınından sonra Apple bu konudaki fikrini değiştirmişe benziyor.

Apple’dan yapılan açıklamada temizleyici ıslak mendiller, %70 oranlı izopropil alkol gibi ürünlerle cihazları silmek, koronavirüse karşı temizlik önerileri arasında yer aldı.

Apple’ın bu açıklaması Türkiye tarafından yapılmadı ancak ABD ve diğer birçok ülkede, Apple web sitesinde temizlik önerileri sayfasında yer aldı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus