Huawei P40 Ne Zaman Tanıtılacak?

Huawei P40 Ne Zaman Tanıtılacak?

Huawei yeni 3 amiral gemisi modelini tanıtmaya çok kısa süre içerisinde başlayacak. Şirketten bugün bildirildiğine göre Huawei P40 modelinin tanıtım tarihi olarak 26 Mart 2020 tarihi belirlendiği, bu tarihte cihazların tanıtımının tüm dünyadan canlı olarak izlenebilecek şekilde etkinliğin gerçekleştirileceği açıklandı.

Bu dönemde özellikle Çin’de yetkililer toplantıları yasaklamak, tanıtımları ertelemek için çalışırken, Huawei tarafından yapılacak olan tanıtımın sadece internet üzerinden gerçekleştirilecek ve herhangi bir alanda çok sayıda insanın katılacağı bir etkinlik düzenlenmeyecek.

![](images/Huawei-P40.png)

Şirket, ayrıca dışarıdan gelecek katılımcıların Çin’e girememesi, Çin’e uçak bileti bulmanın neredeyse imkansız olması gibi sebepler nedeniyle bu dönemde etkinliğin koronavirüs salgınına karşı internet üzerinden yapılmasının en doğru karar olduğunu açıkladı.

Kirin 990 işlemcisinden güç alması beklenen amiral gemisi modelinin en üst modeli olacak Huawei P40 Pro modelinin, 54 MP arka kamera, hızlı şarj, ekrandan parmak izi okuma gibi özelliklere sahip olması bekleniyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus