Aylık 22$’a Kiralanabilen Elektrikli Araç: Citroen Ami

Aylık 22$’a Kiralanabilen Elektrikli Araç: Citroen Ami

Citroen iki kişilik scooter-araba karışımı yeni elektrikli modelini tanıttı. Yeni Citroen Ami tek bir şarjla 70 Km yol gidebiliyor.

“Ami” isimli araç şehir içi ulaşımı sağlamak amacıyla tasarlandı. İki kişilik oldukça küçük bir araç olan Citroen Ami’yi kullanmak için ehliyet gerekmiyor. Yeni Citroen Ami, 2019’da temelleri atılan Ami One Concept modelinin biraz geliştirilmiş haline benziyor.

![](images/citroen-ami-elektrikli-arac-6-1600x799.jpg)

Tek şarjla 70 Km yol gidebilen Citroen Ami, 5.5kWh‘lık bir bataryaya sahip. Araç şarj için herhangi bir ekstra üniteye ihtiyaç duymuyor ve 220V ile yaklaşık 3 saatte rahatça şarj edilebiliyor.

Aylık 22 $’a kiralanabilecek

Citroen, Ami’ye sahip olmak için farklı opsiyonlar sunuyor. 2.900 $‘lık bir ön ödeme yapıldığı takdirde araç iki yıllık uzun dönem kiralama seçeneğiyle aylık 22 $‘a kiralanabilecek.

Aracı doğrudan satın almak isteyenler için ise aracın fiyatı 6.600 $ olarak belirlenmiş durumda. Elbette bahsettiğimiz rakamlar Avrupa satışları için geçerli. Ülkemizde aracın satışına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Citroen yeni elektrikli modeli Ami’yi ilk olarak 30 Mart‘ta Fransa’da satışa sunacak. Ardından bir kaç ay içinde İspanya, İtalya, Belçika, Portekiz ve Almanya’da satışa sunulması bekleniyor.

intersiber
intersiber intersiber
comments powered by Disqus