Merakla Beklenen Diablo IV için Resmi Açıklama Yapıldı

Merakla Beklenen Diablo IV için Resmi Açıklama Yapıldı

Diablo serisinin merakla beklenen yeni oyunu hakkında Blizzard tarafından BlizzConn’da geçen sene yapılan açıklamalarda çeşitli bilgiler paylaşılmıştı. O tarihten beri Diablo IV ile ilgili bilgi akışı kesilmişti. Şimdi ise yapımcı şirket tarafından yeni bilgiler duyuruldu.

Diablo IV için Yapılan Yenilikler

Geliştirme görevini üstlenen Blizzard, oyunda yapılan yenilikler hakkında açıklamalarda bulundu. Yamyamlar isminde yeni bir canavar türünün eklendiğini açıklayan yetkililer, bu türün çok daha güçlü ve karanlık olduğunun altını çizdi. Ancak Diablo IV’te yapılan yenilikler bununla sınırlı değil.

![](images/diablo-iv-4-icin-resmi-aciklama-yapildi-2-1600x863.jpg)

Oyunun arayüzünde de oldukça geniş değişikliklerin yapılmış. Özellikle arka plan simgelerinde yapılan yeniliklerle birlikte artık çok daha parlak ve canlı bir görünüm elde edilmiş. Oyun içinde yapılan en önemli değişiklik ise envanter kısmında görülüyor. Envanter sınırlarına eklenen yeni dekorasyonlar birlikte envanterlerin düzeni değiştirildi. Böylece envanter kısmı çok daha derli toplu görünecek.

Son olarak ise Coop modu hakkında bilgi verildi. Bilindiği üzere Diablo III’te, envantere girildiği zaman oyuna ara verilirdi. Diablo IV Coop modunda yapılan düzenlemelerde artık envantere girildiğinde oyuna ara verilmeyecek.

comments powered by Disqus