Bebek Yoda Hasta Çocukları Neşelendirecek

Bebek Yoda Hasta Çocukları Neşelendirecek

Grant Imahara tarafından üretilen robotik Bebek Yoda, hasta çocukları neşelendirmek için çocuk hastanelerini gezecek.

Mythbusters’ın visual effects uzmanı olan Grant Imahara kar amacı gütmeyen bir proje geliştirdiğini duyurdu. Imahara, Mythbusters ekibine dizinin “Hollywood on Trail” adlı bölümünde katılmıştı.

![](images/sDy6G7zQcmIvmLo7jt6zVDoClyQ0l-zq_vxlZzzMVO0.jpg)

Imahara twitter hesabından yaptığı paylaşımla tamamen animatronik olan yeni tasarımı Bebek Yoda‘yı sunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda da projenin Aralık başında başladığı kişisel bir proje olduğunu ve üç ay süren sıkı çalışma ve sayısız düzenleme ile tüm mekanik tasarım, programlama ve 3D kalıplarını yaptığı robotun şu anda sürekli bir dizi hareketi yürüttüğünü, ancak yakında belirli ruh hallerini ve tepkileri tetikleyebileceğini ve sesin de dahil edilebileceğini belirtti.

> Pleased to present my newest creation: a fully animatronic Baby Yoda. Special thx to [@SaltiestHime](https://twitter.com/SaltiestHime?ref_src=twsrc%5Etfw) for silicone skin/paint/hair, @thelindsayjane for the coat and Project 842 for the digital model. Touring children’s hospitals starting in April! [\#BabyYoda](https://twitter.com/hashtag/BabyYoda?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) [\#TheMandalorian](https://twitter.com/hashtag/TheMandalorian?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) [\#Starwars](https://twitter.com/hashtag/Starwars?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) [pic.twitter.com/XsDqGtEHt6](https://t.co/XsDqGtEHt6) > > — Grant Imahara (@grantimahara) [March 6, 2020](https://twitter.com/grantimahara/status/1236066383881859074?ref_src=twsrc%5Etfw)

Nisan ayında çocukları ziyarete başlayacak

Star Wars Episode serisinde, Terminator 3’te ve Matrix Revolutions’ta da çalışan Imahara, şu anda Disney Research’te danışmanlık ve Spectral Motion’da mekanik tasarımcı olarak çalışıyor. Imahara, Disney’s California Adventure’da yaklaşan Marvel Campus’te uçacak olan Disney’in animatronik Spider-Man’inin yapımına yardımcı oldu. Yaptığı birçok işle oldukça beğeni toplayan Imahara’nın şimdiki projesi de Bebek Yoda.

Imahara, Silikon cildi oluşturmak, saçları boyamak ve elle düzeltmek için Lauren Markland’a, ceket ve tulum için Lindsay Hamilton’a ve inanılmaz dijital model için Project 842’ye özel teşekkürlerde bulundu. Bu projenin kar amacı gütmediğini belirten Imahara, robot Bebek Yoda’nın çocuk hastanelerine ilk ziyaretin Nisan ayında yapılacağını duyurdu.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus