Mac Mini ve iMac Güncellemeleri Yakında Yeni iPad ile Birlikte Gelebilir

Mac Mini ve iMac Güncellemeleri Yakında Yeni iPad ile Birlikte Gelebilir

İsmi bilinmeyen bir Twitter kullanıcısı, önceden sızdırılmış Apple’ın ürün sıraları ile ilgili çok sayıda hassas ayrıntıyı paylaştı. Bu sefer, söylentiler Apple’ın yakında iMac ve Mac mini için bir güncelleme olduğunu gösteriyor.

Sızıntılardaki ayrıntılar tam olarak bilinmiyor, ancak Twitter’daki CoinX isimli kullanıcı, Apple’ın tüketici seviyesi Mac modellerinin her ikisi için de “yakında” güncelleme beklediğini söylüyor.

Apple son olarak 2014’te ilk güncellemesini alan Mac Mini’yi 2018’de güncelledi. Bu güncelleme, Mac mini için büyük bir güç artışını temsil etti ve ayrıca ilk kez USB-C bağlantısını getirdi.

![](images/macmini2.jpg)

iMac’e gelince, CoinX isimli Twitter kullanıcısı, masaüstü all-in-one’ın Pro olmayan modeline atıfta bulunuyor. Ancak geçtiğimiz günlerde Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu yılın son çeyreğinde gelen iMac Pro’nun güncellenmiş bir versiyonuna sahip olduğunu söyledi .

21.5 inç ve 27 inç iMac’ler geçen baharda yeni 6 çekirdekli ve 8 çekirdekli Intel CPU’lar ve yeni Radeon Pro Vega grafik seçenekleriyle güncellenmişti.

Apple’ın iMac ve Mac mini için planlanan kapsamlı güncellemelere sahip olup olmadığı şimdilik belirsiz, ancak en olası senaryo, bunların bir Apple açılışından ziyade basın bültenleri aracılığıyla teorik olarak açıklanabilecek performans odaklı güncellemeler olması yönünde.

CoinX ayrıca güncellenmiş kamera donanımı ile yeni iPad Pro modellerinin yolda olduğunu bildiriyor . Yenilenen iPad Pro modellerinin iPhone 11 Pro ile benzer, yeni bir 3D sensörüne sahip üçlü kamera tasarımına sahip olması bekleniyor. Yeni iPad Pro modellerinin bu baharda duyurulması bekleniyor.

Twitter’daki CoinX hesabı , geçmişte iPhone XS ve iPhone 11 serilerini adlandırmak da dahil olmak üzere birkaç doğru iPhone söylentisinin kaynağıydı. Bir süredir sessiz kalan hesap bu yeni söylentilerle geri dönmüş oldu.

comments powered by Disqus