Bill Gates: Koronavirüs 2021 Baharına Kadar Kontrol Altına Alınacak

Bill Gates: Koronavirüs 2021 Baharına Kadar Kontrol Altına Alınacak

Koronavirüse karşı aşı çalışmalarında yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme geldi. Gates yaptığı yeni açıklamada, koronavirüs salgınının 2021 baharında tamamen ortadan kalkacağını belirtti.

Koronavirüs ne zaman kontrol altına alınacak?

Microsoft’taki görevinden ayrıldıktan sonra sosyal konulara ağırlık vermesi ile biliniyor. Bill Gates, NBC Today’de katıldığı programda, salgının ne zaman kontrol altına alınacağı sorusuna yanıt verdi.

Bill Gates’e göre koronavirüs salgını, 2021 yılının ilkbahar aylarında sona erecek. Gates’in bu yorumu birçok kişinin yüreğine su serpti.

Gates yıllar önce milyonları öldürecek virüsten söz etmişti

Bill Gates’i, koronavirüs konusunda komplo teorilerinin odağı haline getiren nedenlerden biri, yıllar önce dünyanın bir virüs salgını ile karşılaşacağını ve 10 milyon insanın öleceğini beklediğini söylemesiydi. Şu ana kadar ölüm sayısı 1 buçuk milyon oldu.

Gates Vakfı olarak birçok aşı çalışmasına yatırım yapan Gates, 7 ay önceki açıklamasında da ilk aşının 9 ay sonra geleceğini söylemişti. Gates aşı konusunda da doğru bir yorum yaptı denebilir.

Bill Gates, koronavirüs aşılarının dağıtım tarihi olaraksa 2021’in Şubat ayını işaret etmişti. BioNTech / Pfizer ve Moderna gibi şirketlerin aşılarının dağıtımı, Şubat ayı olmasa da Ocak içinde başlayacak gibi görünüyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus