Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Reddit’te, bir kullanıcı Youtube’da reklam olmadan video izlemenin bir yolunu keşfetti. Android Police ve 9to5Google’da da yer alan bu bilgi, internet tarayıcısında Youtube video linkine çok küçük bir dokunuş yaparak, reklamsız video izleme seçeneği sunuyor.

Reklam atlamaya gerek bırakmayan ‘nokta’

Youtube’u şu anda reklamsız olarak kullanmak için, Youtube Premium üyesi olmanız gerekiyor. Premium aboneliğiniz yoksa, maalesef tüm videolarda, belli yerlerde otomatik reklamlarla karşılaşmanız söz konusu. Reddit’te yayınlanan reklamsız Youtube videosu izleme ‘açığı’, video öncesi reklamları kaldırmanın yanı sıra, video ortasındaki reklamları da kaldırıyor. 

Unicorn4sale kullanıcı adına sahip kişi, Youtube’u reklamsız izleme yöntemini, Youtube videosu linkinin hemen ardından. com ifadesinden sonra bir nokta koyma olarak açıkladı. Bu durum, web sitelerinin ana bilgisayar normalleştirmesini unutarak içeriği sunması olarak ifade edildi. 

Örnek vermek gerekirse,
youtube.com/abcde (reklam içeriyor)

youtube.com./abcde (reklam içermiyor)

Reddit’te binlerce kişi tarafından oylanan bu açıkla birlikte, elbette Youtube da insanların reklamsız video izleme tekniğini keşfettiğini öğrendi. Tahminlerden önce düzeltilecek olması da muhtemel.

YORUM YOK

CEVAP VER